oyunun ismini yazın

pc oyunları online oyunlar aksiyon macera korku starejii java flas oyunları

29 Mayıs 2009 Cuma

Harry Potter And The Order Of The Phoenix - FULL indir

: The Order Of The Phoenix
: www.fulloyun.com
: Mevcut
: FULL - RIP
: Max Payne
: 16 (200 MB)

Minimum Gereksinimler:
• İşletim Sistemi:Windows XP/Vista
• İşlemci:1,6 GHz Intel Pentium 4
• Hafıza:256 MB RAM
• Hard Disk:5 GB
• CD-DVD ROM:8x Hız
• Video Kartı:PCI/AGP 32 MB Direct3D
• Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu
• DirectX:Versiyon 9.0cThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x576.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x576.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x597.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x576.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x576.Yedinci kitabının henüz çıkmış olduğu ve beşinci filminin de ülkemiz sinema salonlarına gelmesinin an meselesi olduğu şu günlerde, Harry Potter'ın yeni oyununu görmek birçoğunuzu şaşırtmamıştır herhalde. Bizde tabi ki şaşırmadık ve serinin beşinci oyunu olan Order of the Phoenix'i incelemeye aldık.

Öncelikle oyun, ilk üç oyunun aksine, aynı Goblet of Fire(Ateş Kadehi)'ın oyunu gibi tamamen filmin üzerine kurulmuş. Şahsen filmlerinden haz etmesem de kitapların bir fanı olduğumu söyleyebilirim, ki ilk üç oyunu tamamen kitabın atmosferini içerdiği için çok seven birisi olarak "filmin oyunu"nu oynamak biraz hayal kırıklığına uğratmadı değil. Ama hiç değilse Goblet of Fire gibi bir felaketle karşı karşıya değiliz.

Oyunumuz, 10 Ağustos itibariyle ülkemizde de vizyona girecek olan Order of the Phoenix (Zümrüdüanka Yoldaşlığı) filmini konu alıyor. Bir önceki sene, karanlık büyücü Lord Voldemort'un elinden zor kurtulmuş olan Harry Potter'ın Dementor (Ruh Emici)'lar tarafından saldırıya uğramasıyla başlıyor oyun. Ardından hikayede ne olup bittiğini anlayamadan koca bir sıçrama yapıp kendimizi Grimmauld Meydanı 12 Numaralı evde, yani Order of the Phoenix'in karargahında buluyoruz. Ki bu noktada oyunun hikayesiyle ilgili ciddi kaygılar duymaya da başlıyoruz aynı zamanda. Eğer kitapları okumadıysanız ya da filmi izlemediyseniz oyunun hikayesinden hiçbir şey anlamanız mümkün değil. Her şey o kadar hızlı olup bitiyor ve detaysız işleniyor ki, olaylar adeta birbirine giriyor. Bir bakıyorsunuz Dementor saldırısına uğramışsınız, birileri bir duruşmadan bahsediyor ama siz Grimmauld Meydanı'nda Sirius'un evinde büyü yaparak etrafı topluyorsunuz sonra hop diye kendinizi büyücülük okulu Hogwarts'ta buluyorsunuz ve Hermione ile Ron size duruşmadan aklandığınızı söylüyor. Maalesef Hikayeyi çok daha düzenli ve detaylı anlatabilirlerdi, ki ilk üç oyuna bakınca orada daha derli toplu ve anlaşılır şekilde anlatıldığını görüyoruz.

Hogwarts'a ayak basmadan önceki bölümler oyuna alışma havasında geçiyor, bu sırada büyü yapmayı ve kontrolleri öğreniyoruz. Büyü yapma sistemi önceki oyunlardan tamamen farklı ve yeni bir sistem geliştirilmiş. Farenizin sol tuşuna basılı tutup yaptığınız hareketler (sol tuşa basıp saat yönüne doğru bir daire çizmek, sol tuşa basıp fareyi sağa sola çekmek gibi) genel büyülerinizi tetikliyor. (Bir nesneyi havalandırmak, ittirmek yada kendinize doğru çekmek gibi.) Sağ tuşa basarak yaptığınız hareketler ise kısıtlı sayıdaki düello sahnelerinde kullanılıyor. (Rakibi sersemletmek, silahsız bırakmak gibi.) Teoride gerçekten orijinal ve güzel olan bu sistem, oyun içinde saçmalayan kontroller yüzünden maalesef çuvallıyor. Oyunun hikaye anlatımından bile kötü olan şey kesinlikle oyunun kontrolleri. Tam anlamıyla oynayana işkence çektirmek için tasarlanmış kontrol sisteminde, basitçe bir nesneyi hedefleyip ona büyü yapabilmek için 10 dakika uğraşmak işten değil. Normalde bir nesneye büyü yapmak istediğinizde sol tuşa basılı tutup fareyi nesneye doğrultup gerekli büyü hareketini yapmanız lazım. Ama oyunun berbat hedefleme sistemi yüzünden tam önünüzde duran meşaleyi bir türlü hedefleyemeyip Incendio büyüsünü yapamadığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. (Oyuna bakılırsa ok tuşları da hedeflemede bize yardım edebiliyor ama onlar da ayrı saçmalıyor, o yüzden hiç değinmiyorum.) Kontrollerde başarısız olan sadece hedefleme sistemi de değil tabi ki. Oyun nispeten az sayıda tuşla oynanıyor, ancak bu az sayıdaki tuş da işlevlerini doğru düzgün yerine getiremediği için oyunun kontrollerine alışana kadar (alışabilirseniz tabi) ya da gözünüzü yumana kadar işkence çekiyorsunuz. Koşmak için Shift tuşuna basılı tutmanız lazım ama karakteriniz bazen anlamsızca siz Shift'e basılı tuttuğunuz halde yürümeyi tercih edebiliyor, ya da siz yukarı doğru giderken değişen bir kamera açısıyla karakteriniz birden geriye dönüp koşmaya başlayabiliyor vs... Amma kötüledin oyunu, hiç mi iyi yanı yok derseniz, bu saydıklarım dışında oyunun eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Hogwarts'ın gerçekten büyük ve detaylı olduğunu da düşünürsek (gerçi kitaplardaki Hogwarts'ı filmdekine tercih etsem de) okulun o büyülü atmosferini solumak gerçekten eğlenceli. Bulunacak ve çözülecek bir çok sırı barındıran okulda gezerken her yere dikkat etmelisiniz. Çünkü öylece duran duvar ya da yer halılarından yada sönmüş meşalelerden bile keşif puanı kazanabiliyorsunuz.Salon ödüllerini açma

Asagidaki açiklamalarda yazilanlari yaptiginiz zaman ‘the Room of Rewards’ta ödüllerinizi görebilirsiniz.

Karakter kupalarini açma:
Hogwarts’taki 58 karakterle de tanisin.

Bina hayaletleri kupasini açma:
4 bina hayaletini de bulun.

’Nature Trail’ (tabiat izleri) kupasini açma:
Tüm hayvanlarin ayak izlerini bulun.

Karanlik Sanatlara Karsi Savunma kupasini açma:
6 düelloda tüm savunma büyülerini kullanin.

Uçan yaratik ödüllerini açma:

Ödüllerinizi ‘flying creatures for the Room of Rewards’ta görebilirsiniz.

Güvercinler:
Köprüde bulabilirsiniz.

Kargalar:
Daire seklindeki tasin civarinda bulabilirsiniz.

Martilar:
Kayikhanede bulabilirsiniz.

Periler:
Karanlik Sanatlara Karsi Savunma dersliginin bir sirasinda bulabilirsiniz.

Yarasalar:
Yeraltindaki tas köprüde bulabilirsiniz.

Genel hileler

Objeler üzerinde büyü kullanma:
Bir obje gördügünüzde dogru büyüyü buluncaya kadar tüm büyüleri üstünde deneyin. Daha sonra bunu tüm objelerde tekrarlayin. Çevredeki ögrencilerin asalarindan gelecek bir isik görürseniz de hemen düello büyünüzü kullanin.

‘Luna's lost Belongings Side’ (Luna'nin kaybolan esyalari) görevi:
Giris salonunda Luna’yla konusup görevi alin. Luna’nin esyalarinin nerede olduklari asagida belirtiliyor:

1) Büyük salonda, masanin üstünde.
2) Süpürge yardimiyla yapraklari temizleyerek ilerleyin. Giris avlusunun saginda.
3) Saat kulesinin çevresindeki çesmenin önünde.
4) Kütüphanedeki masanin üstünde.
5) Köprünün girisindeki kekeleyen portrenin yanindaki kitaplikta.

’Talking Gargoyles Side’ (konusan heykeller) görevi:
Asagidaki yerlerde Dean'in istedigi 5 heykeli bulun.

1) Dean’in Biçim Degistirme avlusunda oturdugu yerde.
2) Karanlik Sanatlara Karsi Savunma dersligine giderken kullandiginiz dönen merdivenlerde.
3) Köprüye giden patikada.
4) Üst merdivenlerdeki portrenin solundan 4. kata çikin. Soldaki kapidan geçin. Koridorun sonundaki balkonda.
5) Üst merdivenlerdeki kaldirimda.


Aynı serilerdeki Netload, Rapidshare ve FileFactory bağlantıları aynıdır.. Aynı serilerdeki partları karışık indirebilirsiniz.. Örnek : Part1'i rapidshare Seri 1 bağlantısından indirdiyseniz, part2'yi Netload seri 1 veya Filefactory Seri 1 bağlantılarından indirebilirsiniz..TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ!!

OYUN SORUNLARI İÇİN YÖNETİCİLERE ÖZEL MESAJ ATMAYIN!
DIRECTX KASIM SÜRÜMÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..!
Oyunlarda Yaşanılan Sorunlar ve Cevapları için TIKLA...
Partlarda CRC (Cilt Bozuk) hatası alıyorsanız tıklayın!
Share-Online.biz 'den Nasıl Dosya indirilir?
FileFactory.com 'dan Nasıl Dosya indirilir?
Rapidshare.com 'dan Nasıl Dosya indirilir?
Netload.in 'den Nasıl Dosya indirilir?
©Copyright FullOyun & Since 2003█║▌│ █║▌ ║││█║█║

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pagerank

pc oyunları

↑ Grab this Headline Animator

General

www.badgamess.blogspot.com

whos.amung.us